Tani urlop narciarski

Snowboard

Zestawy
Bataleon [4]
Burton [24]
DC [3]
Flow [24]
HEAD [12]
K2 [11]
Morrow [2]
Nitro [31]
Pathron [42]
Raven [86]
Ride [14]
Rome [12]
Rossignol [1]
Roxy [10]
Sapient [2]
Trans [9]
Volkl [3]
All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

Co trzeba wiedzieć o deskach Burton

Powrót do artykułów »

W tym artykule przybliżymy wam, co składa się na deski firmy Burton, firmy, która od 1977 roku dostarcza nam prosto z USA najwyżej jakości deski Burton.
Deska Burton Clash 2014 Snowsport.pl
Burton przyzwyczaił nas, iż to właśnie ta firma wyznacza trendy w snowboardingu, dostarczając nam niepowtarzalne rozwiązania i technologie. Nie inaczej jest z deskami z systemem The Channel. The Channel to wejście na wiązanie w desce - lecz nie byle jakie wejście, a kompatybilne z większością wiązań znanych firm. Nie ma więc problemu, jeżeli chcesz pozostać przy wiązaniach K2 czy Heada - Channel sprosta twoim oczekiwaniom. Kolejną kluczową sprawą jest zachowanie prawdziwej elastyczności deski - co zapewni lepszą kontrolę ustawienia optymalnego stance'u i deski. Channel zapewnia też rozliczną (o ile nawet nieograniczoną) ilość ustawień wiązań.
"Mocniejsza, szybsza, łatwiejsza w kontroli i lepiej dostosowująca się do stylu jazdy" - tak reklamuje deski The Channel producent. Chyba wie, co mówi, bo na każdą deskę z tą technologią daje 3-letnią gwarancję.

Gdy powiemy już "tak" przy decyzji o kupnie Burtona, staniemy przed trudniejszym zadaniem - mianowicie jaki model wybrać? Deski charakteryzują się 4 cechami - kształtem [ma wpływ na nasz kontakt ze śniegiem podczas jazdy - wybieramy z pośród Camber, Springloaded oraz Rocker], przeznaczeniem [czyli po jakim terenie jeździmy - park, groomers, backcountry], osobowością [każda deska to zupełnie inna reakcja oraz czucie - stąd mamy deski soft and playful, happy medium oraz stiff and aggressive] oraz szerokością [tutaj wybór względnie najprostszy, bo tyczy się rozmiaru stopy - standard, midwide, wide].
Kształt desek Burton Snowsport.pl Wszystkie te cechy są wybierane indywidualnie, w zależności od potrzeb oraz preferencji. Należy jednak pamiętać, że jest to ważny wybór- a nie na zasadzie "pierwsza lepsza". To kształt deski w dużej mierze decyduje, czy deska jest z przeznaczeniem na kręcenie 360 w parku, czy też do swobodnej jazdy backcountry.
Skoro więc kształt jest tak ważny, przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Firma Burton ma wiele różnych kształtów do zaoferowania. Kształt ten ( od dzioba do ogona) określa, jaka będzie nasza jazda (czy precyzyjna, czy miękka i zabawowa, itp.). Omawiając kształt, należy też omówić te najważniejsze w ofercie. Flying-V to kombinacja wydajności camber i rocker, tworząc ich idealne połączenie. Rocker znajduje się między i poza stopami, dzięki czemu mamy większy fun i lepsze unoszenie się deski. Jak nie trudno się domyślić, pod stopami znajduje się strefa camber, która daje nam kontrolę nad krawędziami, a także zwiększa pop. Kolejnym kształtem jest S-Rocker, w którym rocker umieszczony jest zawsze od nosa do przedniej stopy, a potem przechodzi na camber. Dzięki temu nos łatwo się unosi nad ziemią, zaś camber wpływa na stabilność oraz prędkość podczas skręcania - zarówno w głębokim śniegu, jak i w innych warunkach. Flat Top to coś zarówno dla amatorów, jak i pro jeźdźców. Płaski profil znajduje się między stopami i gwarantuje stabilność, doskonały balans i kontrolę nad krawędziami. V-Rocker to właściwie ciągły rocker, z wyłączeniem stóp. Wpływa to pozytywnie na zabawę zarówno w parku, jak i w puchu. Camber z kolei koncentruje się na potężnych skrętach, precyzji i popie.