Tani urlop narciarski

Snowboard

Zestawy
Bataleon [4]
Burton [24]
DC [3]
Flow [24]
HEAD [12]
K2 [11]
Morrow [2]
Nitro [31]
Pathron [42]
Raven [86]
Ride [14]
Rome [12]
Rossignol [1]
Roxy [10]
Sapient [2]
Trans [9]
Volkl [3]
All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

Dlaczego warto używać ochraniaczy

Powrót do artykułów »

Dlaczego i jakie ochraniacze warto używać ?


Czy jest firma produkująca najlepsze ochraniacze na rynku ? Moim zdaniem warto zaufać sprawdzonym markom takim jak np. Icetools, Dakine, KrK, jednak na rynku pojawiły się również świetne produkty X-Factor, Screw czy Raven.

Zastanówmy się, jak długi jest sezon zimowy w Polsce? Ile razy mamy możliwość wyjazdu na stok w czasie zimy ? I pytanie zasadnicze, ile wyjazdów stracimy z powodu jakiejś kontuzji, jeśli nie zabezpieczymy się przed ewentualnymi urazami? Protektory na łokcie, ochraniacze kolan i nadgarstków, czy inne dodatkowe akcesoria, to niestety zło konieczne aby bezpiecznie uprawiać sporty zimowe. Oczywiście nie możemy przesadzić z nadgorliwością, każdy dodatkowy element wyposażenia to mniejszy komfort jazdy.


Niezależnie od poziomu zaawansowania, warto zaopatrzyć się w dobrze pasujący kask. Idealnie dobrany, nie powinien przesuwać się podczas energicznych ruchów na boki. Obecnie na rynku można spotkać modele z systemem audio, zestawem głośno mówiącym lub hustą. Niektóre modele można używać w zimie na stoku i w lecie na wodzie. Polecam kaski marki Bern, Head, Blizzard, SH+, Carrera, Raven, K2.
Usztywniacz nadgarstka polecam wszystkim snowaboardzistom, powoli staje się juz standardowym wyposażeniem każdego deskarza. Wysyłając dziecko na obóz zimowy, warto dowiedzieć sie czy nie są wymagane przez instruktora snowboardu, zdaża się że instruktor odmawia nauki dziecka bez tego drobiazgu. Polecam z firmy Dakine i Icetools.
Spodenki ochronne, polecam zarówno snowboardzistą jak i początkującym rarciażą, - warto aby miały twardy ochraniacz kości ogonowej lub dostatecznie grubą i twardą gąbkę, która dostatecznie dobrze ochroni nas podczas upadku. Dla narciarzy warto aby miały twarde panele na boku. Polecam z Firmy X-Factor i Icetools.
Nakolanniki mogą być z twardym protektorem zakładane tylko na spodnie, lub z miękką gąbka zakładany na, lub pod spodnie. Warto zwrócić uwagę aby paski mocujące były odpowiednio szerokie, ochraniacz nie może się przesuwać podczas jazdy. Polecam z firmy KrK , X-Factor, Icetools.
Nałokietniki mogą przydać się przede wszystkim na snowkite, podczas zabawy z latawcem, często upadamy do tyłu podpierając się na łokciach. Często używane są również w snowboardzie, przy upadku na stoku z deską, bardzo często lądujemy plecami do stoku i łatwo stłuc sobie łokieć. Polecam z firmy KrK i Icetools.
Ochraniacz kręgosłupa - "żółw" , używają osoby dobrze jeżdżące , które próbują manewry Freestyle z rotacją. Polecam z firmy Icetools lub Screw ( pod warunkiem używania bielizny Termoaktywnej ).
Zbroja to już extremalny sprzęt dla extremalnych riderów, tylko dla osób które ćwiczą trudne tricki z częstymi niekontrolowanymi upadkami, świetnie sprawdzi się do snowkiteingu i Freestyle. Polecam z firmy Icetools.